Živimo li u klimatskom području Zemlje u kojem voćke kruške rastu i sezonski dozrijevaju u voćnjacima, vrtovima, dvorištima kuća, oko višestambenih zgrada ili čak na javnim površinama?
Ili živimo u klimatskom području u kojem ne možemo vidjeti ni "sresti" stablo kruške ama baš nigdje u svom okruženju?
Ako živimo u klimatskom području u kojem voćke kruške rastu i sezonski dozrijevaju u našem okruženju, privlače li one našu pažnju i interes?
Naime, kad se nađemo u blizini stabla kruške ili prolazimo kraj njega, zamjećujemo li uopće da ono postoji, da je živo i da u određenom dijelu godine (sezoni) rađa lijepim, ukusnim, sočnim i zdravim sezonskim plodovima?
Ukoliko su kruške dostupne u našem okruženju, jesu li nam poznate njihove glavne karakteristike, primjerice njihov izgled, šarolikost oblika, veličina i boja, okus i sočnost, pozitivan utjecaj na naše zdravlje?
Odvažimo li se redovito ili barem ponekad jesti sezonske kruške? Poznat nam je osjećaj uživanja u njihovim, na suncu dozrelim, slasnim, sočnim i zdravim plodovima?
Predstavlja li jedenje sezonskih kruški sastavni dio naše kulture održivosti?
Jedimo sezonske kruške jer time doprinosimo održivijem načinu života: smanjujemo naš ekološki otisak, podržavamo lokalne proizvođače i doprinosimo očuvanju prirodnih resursa. Doprinosimo i na taj način izgradnji kulture održivosti.
